Menu

0850 Nerenin Kodu

0850 hangi ülkenin kodu, 0850 kodu nereye ait, 0850 kodu nerenin

Son zamanlarda gündemi meşgul eden konulardan biriside 0850 telefon kodu olmaktadır. İlk zamanlada Kuzey Kore’ye ait olan telefon kodlarından birisi olması ile birlikte Koç net tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ülkemize kadar gelmiştir. ADSL, telefon genellikle şirketlerin kullandığı telefon kodlarından birisi olmuştur.

Türk Telekom tarafından 2011 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlamıştır. Telefonunuzda sizi arayan numara 0850 ise Türkiye’den olduğunu bilmelisiniz eğerki 00850 olursa Kuzey Kore’den aranıyorsunuz demektir. Dikkat etmeniz gereken sıfırların sayısıdır kimsede sizi durduk yere Kuzey Kore’den aramaz herhalde. Büyük firmaların genellikle kullandığı kod olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile geri dönüş yapabilir işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

0850 numaralı telefon kodu ülkemizde belli başlı büyük iletişim ve hizmet şirketleri tarafından kullanılmaktadır. Bunların başında TTnet, THY, Finansbank, Anadolu Jet olarak gelmektedir. Arandığınız zaman endişelenmenize gerek olmadığını belirtmek isterim.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir