Menu

1 Mayıs Okullar Tatil mi Kaç Gün

1 Mayıs Tatil Olacak mı, 1 Mayıs Okullar Tatil mi

İşçi bayramı olarak kutlanacak olan 1 Mayıs 2014 tarihi resmi tatil olarak kabul edildi. Öğrenciler içinde ilköğretim, lise, üniversiteler hafta sonu gibi tatillerini yapacaklar. Kutlamalara katılacak olan öğretmenler ile birlikte merak eden öğrenciler ve herkes için tatil kabul edilmiştir.

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı olarak kutlanması dünya çapında dayanışma ve işsizlerin hakları olduğunu göstermek için kabul edilmiştir. İşçi bayramı Amerika’da zor iş şartlarında çalışanlar ile birlikte başlamıştır. Ülkemizde 1923 tarihinden itibaren her yıl 1 Mayıs gününde coşku ile kutlanmaktadır. Zamanla kutlamalar büyüyerek milyonlarca kişi bir araya gelerek halaylar, müzikler, konuşmalar eşliğinde günlerini kutluyorlar.

Tarihçesinde Amerikalı işçilerin 1886 yılında günde 12 saat ve haftada 6 gün çalışma sürelerinin düşürülmesi için bir araya gelmesiyle başlamıştır. Siyah beyaz bir çok farklı dine bağlı insanlar destek vererek yaşanan olaylar yüzünden 1 Mayıs her yıl düzenli olarak devam etmiştir.

1 mayıs

1 mayıs

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir