Menu

2014 2015 Lise Kontenjanları

2014 Lise Kontenjanları, 2014 2015 Lise Kontenjanları başvurulardan vazgeçen öğrenciler için ikinci bir tercih hakkı tanınıp tanınmayacağı henüz netleşmedi. Tercihler MEB tarafından yapılıp öğrenci işlemlerinizi gerçekleştierbilirsiniz.

TEOG sınavı ile birlikte öğrencilerin lise seçimlerini yapmaları için kontenjanları beklemektedir. Beklenen haber MEB tarafından 4 Temmuz 2014 tarihinde açıklanacaktır. Gelecek eğitim öğretim yılı içersinde liseler 2014 yılında ne kadar boş kontenjanlara sahip kaç öğrenci alabileceğine yönelik bilgilere yer verilecektir.

4 Temmuz 2014’te açıklanacak kontenjanlarından ardından öğrencilerin 31 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapmaları gereklidir. Tercihler artık internet üzerinden yapılacaktır. Girmeye hak kazandığınız okulların listesini takip ederek evraklarla birlikte başvurularınızı gerçekleştirmiş olacaksınız. Hangi okulu kazandıkları ise 22 Ağustos 2014 tarihinde MEB tarafından açıklanacak sizde internet üzerinden kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ortaokul öğrencileri sahip olduğu TEOG puanına göre liselere yerleşim yapacaktır. Başvuru sayısı ve puanına göre okullarda seçim gerçekleşecek.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir