Menu

2014 Ağustos Ayı Öğretmen Atamaları Kontenjanları

Ağustos Ayı Öğretmen Atamaları 2014, Öğretmen Atamaları 2014 Ağustos ayında gerçekleşip 40 binden fazla öğretmen okullarına başlayacaktır.

Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamaları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yapılan açıklalar sert oldu. Güçlerinin yetmediği konular hakkında söz vermemeleri gerektiğini belirttiler. Geçtiğimiz Şubat ayında 10 bin öğretmenin ataması yapıldığını belirtmiştir.

Ağustos ayında atamalar hakkında söylediği 40 bin atamanın olacağıdır. Öğretmenleri sevindiren haber geçtiğimiz dönem ataması geçmeyenler olmuştur. Nabi Avcı tarafından cumhuriyet tarihinde son 11 yılının en çok atamasını söylüyoruz. 10 yıl çersinde göreve başlayan öğretmenlerin sayısı ilk defa bu kadar yüksek olmuştur. Zamanla birlikte atanamayan öğretmenlerin sayısının arttırılması planlanıyor. Öğretmenler kadrolu olarak okullarına atanması olacaktır.

2014 Ağustos ayında gerçekleşecek olan öğretmen atamaları için bildiğiniz yorumları ekleyerek paylaşabilirsiniz. Öğretmenlerimize atamalarının diledikleri yerlere olmasını diliyoruz.

meb öğretmen ataması

meb öğretmen ataması

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir