Menu

2014 Disiplin Affı Kimler Yararlanacak

Disiplin Affından Yararlanacak Memurlar, 2014 Disiplin Affı

Kamu Personel Danışma Kurulu toplantısında görüşülen konulardan biriside disiplin afları olmuştu. Milyonlarca memuru sevindiren haber geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıdan çıktı. Yanı sıra tartışılan konulardan birisi memurlara nöbet uygulaması iptal edilip, iş ve meslek danışmanlarına ek ödemeler gelmesi için hazırlıklar yapılmıştır. Hazırlanan taslak kısa süre içerisinde başbakanlığa gönderilen kabul görmesi beklenecek.

Disiplin afları yüzünden görevinden ayrılmak zorundan ve tayini çıkan memurlar eksi görevlerine geri dönme hakkına sahip olacaktır. Takvim’in haberine göre 14 Şubat 2005 yılından sonra verilen bütün disiplin cezalarına da af verileceği konuşuyor. TSK mensupları bu haklardan yararlanamayacaktır. Kısa süre içerisinde disiplin afları ile ilgili sunum yapılarak milyonlarca memuru merakla beklediği sonuç seçimlerden sonra karar verilmesi bekleniyor.

Disiplin affından yararlanamayacak suçlar ve bunları işlemiş olan memurları kapsamayacak. Rüşvet, hırsızlık, zimmete para geçirmek, düzeni bozma, devletin güvenliğini dışarı belge sızdırmak gibi suçlardan hüküm giymiş memurlar bu kapsamda aftan yararlanamayacaktır.

disiplin affı

disiplin affı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir