Menu

2014 KPSS ve ÖABT Başvuruları ÖSYM

KPSS ve AÖBT Başvurusu 2014, KPSS AÖBT Başvuru Formu 2014

KPSS lisan düzeyinde olanlara yönelik yapılacak olan sınav 5-6 Temmuz 2014 tarihinde olacaktır. ÖABT ise 20 Temmuz tarihinde yapılarak, din hizmetleri alanında giriş için DHBT 18 Ekim 2014 tarihi olarak belirlenmiştir.

Lisans mezunlarının KPSS ile yerleştirilmesi düşünülerek mezun olan adaylar başvurularını yapabilirler. Kadrolu öğretmenlik ve diyanet işlerine bağlı olarak görev yapacak olan kişilerin KPSS girmeleri zorunlu kılınmıştır.

5-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında başvurularınızı http://osym.gov.tr adresinden yapabileceksiniz. İnternet üzerinden kılavuza ulaşarak gerekli bilgileri doldurarak hak kazanacaksınız. Başvuruları zamanında yapmayarak kaçıran KPSS adayları için bir dahaki sınavda tekrar giriş yapabilecekler.

Başvuru kılavuzları internet üzerinden ÖSYM’nin sitesinden yer almaktadır. Başvuru gerçekleştirdikten sonra adaylık işleriminin takibi için http://ais.osym.gov.tr adreslerinden ulaşabilirler.

Yurtdışından diplomalı olan kişiler denklik için 6 Kasım 2010 tarihinde yayınlanan kurallarla göre 2014 KPSS kılavuzuna göre işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir