Menu

2014 PMYO Başvuruları Nasıl Yapılacak

PMYO Başvuruları Nasıl Yapılır 2014, PMYO Başvuruları Ne Zaman özellikle katılım gösterecek kişiler tarafından yapılması gerekli olmaktadır. Dikkatli bir şekilde yapılarak sınava girmenize engel olacak sorunların giderilmesi lazım.

Polis olmak isteyen kişiler için 2014 yılının alımları ise 29 Haziran tarihinde Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı uygulaması olarak gerçekleştirilecek. Sınav Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanarak geçenler mülakatlara çağırılacaktır. Başvuru tarihleri açıklandı 4-9 Haziran arasında gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvurular dahi gerçekleştirilebilir. Başvuru merkezlerinden yaptıracak olanlar ise mesai saatleri içersinde giderek işlemlerini yaptırabilirler.

Başvuru için gerekli olan ön şart sınav ücretlerinin bankaya yatırılıp ödemelerin yapılması gereklidir. Ücreti ödediğiniz halde başvuru gerçekleştirilmezse sınava katılma hakkını kaybetmiş olursunuz.

Başvuru merkezlerine yapacak kişiler yetkililer tarafından yapılacaktır. Başvuru kayıt bilgilerinin tamamlanması ile birlikte onay odu görevli kişiler tarafından verilmelidir. Bu durumda yetkililer tarafından hata yapılmaması beklenmektedir.

İşlemlerini tamamlayan kişiler kontrol amaçlı olarak ÖSYM’nin web sitesinden asit.osym.gov.tr den kontrollerini gerçekleştirmelidirler.

pmyo

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir