Menu

2014 Ramazan (Oruç) Ayı Ne Zaman Başlıyor

Oruç Ne Zaman, Ramazan Ne Zaman Başlıyor 2014

Ramazan ayı ile birlikte Oruç başlayacak, herkesin sabırsızlıkla beklediği On bir ayın Sultanı coşku ve mutluluk ile karşılanacak. Ramazan evlere konuk olarak her hane sevgi içersinde bugünleri geçireceklerdir. Misafirperverlik kendisini gösterip zamanın en güzel anı değerlendirilecektir. Oruç bizler için önemli olup Allah’ın rızasını almak için tutarız daha huzurlu ve günahlarımız için af dileriz. Küslerin bir araya gelerek barıştığı günler, insanların kaynaştığı zamandır.

2014 yılının ramazanı 28 Haziran 2014 Cumartesi günü başlayacaktır. Herkesin Ramazan ayı mübarek ve güzel geçmesini dileriz.

Ramazan Ayında Oruç Tutmanın Önemi

Ramazan ayında oruç tutmak ibadetlerden birisidir. Yüce Allah Kur’an’da “…Kim Ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun” (Bakara suresi, 185. ayet) buyurarak, ramazan ayında oruç tutulmasını emretmektedir. Bu nedenle Müslümanlar ramazan ayı boyunca oruç tutarlar. Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah’ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.

ramazan ayı

ramazan ayı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir