Menu

2014 Türkçe Olimpiyatları Nerede Yapılacak

Türkçe Olimpiyatları Yapılmayacak mı, Türkçe Olimpiyatları Nerede Yapılacak

Her yıl düzenli olarak ülkemizde yapılan Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarına büyük ilgi gösteriliyor. Yabancı ülkelerin dahi katıldığı geçtiğimiz sene 130 ülkenin temsil etmek için olimpiyatlara katım olmuştur. Ülkelerin katılımları ve Türkçeyi güzel konuşmaları ile birlikte olimpiyatlarda başarıya ulaşılıyor.

Okullarda yapılan seçmelerden sonra ülkeler Türkçe Olimpiyatları için tekrar seçmeler yaparak katılmaya hak kazanmaktadır. 2014 yılında düzenlenecek olan Olimpiyatlara 10 binden fazla öğrencinin hazırlandığı düşünülmektedir.

Kendi geleneksel ve kültürel kıyafetleri ile birlikte stantlara hazırlanıp tanıtım kaynaşmasında yardımcı olacaklardır. Ödül törenlerinde büyük devlet adamlarının kendi ellerinden ödüllerini alacaklardır.

Bu yıl Türkçe Olimpiyatları tartışmalı geçiyor Hükümet kanadından gelen açıklamaya göre herhangi bir yer verilmeyeceği söylense de Cemaat ise evlerinin bahçelerini açık olduğunu duyurmuştur. İlerleyen zamanlarda tam olarak nerede yapılacağı açıklanacaktır bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

türkçe olimpiyatları

türkçe olimpiyatları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir