Menu

2014 Yeni Başbakan Kim Olacak Adaylar

Yeni Başbakan Kim, Başbakan Kim Olacak 2014

Cumhurbaşkanlığı için henüz AKP tarafından bir isim açıklanmadı ama kulislerde konuşulan isim Recep Tayyip Erdoğan olmaktadır. Cumhurbaşkanı olması ile birlikte AKP içinde yeni bir değişikliğe gidilerek Başbakan arayışına girildi. Herkesin Başbakan koltuğuna oturarak hareket etmesi beklenmektedir. Bakanlar kuruluna başkanlık edeceği gibi ülke yönetimi üzerinde söz sahibi olacaktır. Önceleri AKP üzerinden yol arkadaşları olarak kabul edilen Bakanlar arasından seçileceği biliniyor. Dava uğruna kimin geleceği önemli olmadığı söylense dahi isimler ortada gözüküyor.

Yeni Başbakanlık koltuğuna oturacak toplam 6 isim üzerinde durulmaktadır. Görevleri itibari ile başarıya ulaşan kişiler olup takdir edilmişlerdir. İsimlerin en çok Abdullah Gül üzerinde yoğunlaştığını görebilirsiniz.

Binali Yıldırım
Mehmet Ali Şahin
Arın ve Atay
Abdullah Gül
Ahmet Davutoğlu

Köşke çıkmaya hazırlanan BAşbakan Erdoğan kendi makamına yeni bir isim aramakla meşgul. Köşk yolunda yapılacak olan durumlardan haberdar olunacaktır. Aktif bir Cumhurbaşkanı olarak görevlerini sürdürmeyi planlayan Recep Tayyip Erdoğan seçimlerde Ekmeleddin İhsanoğluna rakip olacaktır.

başbakanlık

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir