Menu

2014 YGS Soruları ve Cevapları ÖSYM

Ygs Sınav Soruları ve Cevapları, 2014 Ygs Sınav Soruları

Bugün yapılan YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) sınavından sonra herkesin eğitim alacak öğrencilerin ve ebeveynlerin üzerinden büyük bir yük kalktı. YGS sınavlarının soruları öğrencilere teslim edilmedi ama sabırsızlıkla cevaplarının açıklanmasını beklemekteler.

YGS sınavı 23 Mart 2014 tarihinde saat 10:00 gibi tüm Türkiye’de başlayarak 12:40 gibi sonlanmıştır. Sınava toplamda 2 milyon 86 bin öğrencini katılımı ile gerçekleşmiştir. Toplam 4 ayrı kategoriden oluşan sınav Türkçe, Fen, Temel Matematik ve Sosyal bilimler olmak üzere öğrenciler sorularla karşı karşıya kalmışlardır. Her teste 40 soru olmak üzere toplam 160 soru ile karşı karşıya kaldılar.

YGS sınav puanı 140 geçen herkes barajı aşmış olarak kabul edilecek açık öğretim ve önlisans programlarına katılım hakkı kazanacaklardır. Geçemeyenler ise mesleki liselerden mezun değillerse bölüm seçemeyecekler.

Sınav sorularının pdf olarak açıklandığı zaman ÖSYM’den alıp sizlerin ulaşması için sayfamızda yayınlayacağız.

YGS sonuçları 2013 yılında yapılan sınavdan 3 hafta sonra açıklanmıştı. Bu dönem 2 hafta içersinde sonuçları öğrencilerin ulaştırılması bekleniyor.

ygs

ygs

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir