Menu

2014 Zamlı Öğretmen Maaşları Ne Kadar Oldu

Temmuz Zamlı Öğretmenler Maaşları 2014, Zamlı Öğretmen Maaşları Ne Kadar Temmuz ayı itibari ile birlikte maaşlardaki zamlar memurlara yansıtılacak olandır. Öğretmenlerde artış sağlanarak yaşam imkanları yükselmiş olacaktır.

Öğretmen maaşlarına bu yıl 15 Temmuz itibari ile birlikte artış gözlemlenecektir. İkinci maaş zammı ile birlikte ortalama olarak 75 TL’lik artış yapılacağı görülmektedir. Ocak ayında sendikalar ile görüşen hükümet yıl boyunca iki artış ayarlamıştır bunlardan birisi Temmuz ayına denk gelmektedir. Öğretmenler aynı şekilde zam alamayacak ama onlarda öğretim tazminatlarında artış sağlanacaktır.

175 TL brüt, 123 TL net bir şekilde taban zammı gerçekleştirildi. Temmuz ayına sarkan zamlar ile birlikte 100 95 85’lik eğitim tazminatına 10,28lik ekleme yapılarak 15 Temmuz maaşlarına yansımış bulunmaktadır.

Verdiğimiz tablo içersinde maaşlarda %15’lik vergi düşülmüştür. Ek ücret ile birlikte hesaba dahil edilmemiştir. Memurların çalışma saatleri göz önünde bulundurularak kıdemine göre farklılık sağlanacak. En yüksek öğretmen maaşı ise kıdemlerine göre 2.497 TL gibi bir rakama ulaşacaktır.

zamlı öğretmen maaşları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir