2015 Oruç Ne Zaman

Mübarek üç ayların sonuna gelinmesi ile birlikte Ramazan ayının başlangıcının haberini veriyor. 2015 yılında oruç tutacak olan mümin kardeşlerim için dini takvim belirlendi. Sahura kalkacağımız zaman 17 Haziran 2015 tarihi Çarşamba günü olarak belirlenmiştir. Orucumuzu ilk defa 18 Haziran 2015 Perşembe günü ezan sesi ile birlikte açacağız.

Bereketin sofralarımıza geldiği 11 ayın sultanı olan 18 Haziran 2015 Perşembe günü topun sesini duyacağız. Ramazan ayı 16 Temmuz 2015 tarihinde biterek, 17 Temmuz 2015 tarihi ramazan bayramının başlangıcı olacaktır.

Müslümanlar için kutsal aylardan olup 11 ayın sultanında oruçlarını tutarak nefislerini terbiye edeceklerdir. Allah rızası için tutulan oruç ile günahlarınızın affını ve bağışlanmasını dileyecek olan İslam dünyasının dualarının kabul olmasını dileriz.

Ramazan Bayramı 17, 18, 19 Temmuz 2015 tarihinde kutlanacaktır.

Ramazan ayının orucu kişilerin arınmasına, korunmasına ve müminlerin hayatının temiz bir şekilde devam etmeleri gerekiyor. Kirlenenler kirlilikten arınarak günahları için af dilemektedirler. Taşlaşan kalplerin, çölleşen ruhların üzerine yağan rahmet onları temizlemektedir. Temizlik ayıdır ramazan ayı herkes orucunu tutarak bereketten faydalanması gerekir.

hoşgeldin ramazan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here