Menu

2015 Yarıyıl Tatili Ne Zaman

2014 2015 Sömestr Tatili Ne Zaman

Eğitim öğretim döneminde 2014-2015 gelmemiz ile birlikte öğrenciler sevinç yaşamakta. Bazılarımız lise üniversite hayatlarına başlayarak eğitimlerine devam ediyorlar. Yeni başladığımız eğitim öğretim yılı içersinde ne zaman yarıyıl tatili olacağını merak edenlerimiz olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Ocak ayının sonlarına yakın başlayacaktır. Öğrenciler ders ortamında tatil psikolojisi yarattıklarından dolayı onların heveslerini kesmeden meraklarını giderelim.

Yarıyıl yani 15 günlük sömestr tatili için geri sayım başladı. 15 gün tatil sayesinde öğrenciler dinlenerek yeni döneme hazırlıklarını yapacaklar. 15 günlük sömestr tatili olarak başlangıcı 23 Ocak Cuma bitişi ise 9 Şubat 2015 pazartesi gününe denk geliyor. 2014-2015 Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimi doğrultusunda zamanlar belirlenmiştir. Okullarda öğrenciler için başarılı olmak adına yapılan tatildir. Yoğun stres olan öğrenciler için kendilerini toparlamaları gerekmektedir. Öğrencilere yeni yılda mutlu tatiller dilemekteyiz.

15 günlük tatili iyi değerlendirebilen öğrenciler başarısız olmaları durumunda dahi başarıya ulaşabilirler. Ders çalışarak veya ailesine maddi bakımdan yardım edecek olanlar olacaktır. Bunların toparlanması için kendilerini bekleyen önemli sınavlar varsa onlar üzerinde yoğunlaşabilirler.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir