Menu

23 Nisanın Önemi Kısaca

23 Nisanın Önemi Nedir, 23 Nisan Neden Önemlidir, 23 Nisanın Neden Kutlanır

Türk Millet Meclisinin açılı ve Türk Halkının Egemenliğini ilan ettiği tarih 23 Nisan 1920’dir. Meclisin kurulması ülke genelinde bir çok durumun değişmesini sağlamıştır. Bu yıldan itibaren Atatürk ülkenin geleceği çocuklar olduğunu bilerek 5 yıl sonra 23 Nisan 1924 tarihinde kutlanmasını kabul edip 1929 tarihinde ise çocuk bayramı olarak kabul edilmiştir.

Kutlamalarda her yıl ülkemize 40’ın üstünde çocuk katılıp dünya ülkelerinin çocukları ile birlikte kutlanmaktadır. Ülkemizde çocuk bayramlarında devlet makamları bir günlüğüne onlara bırakılır bu düşünce Atatürk’ün görüşleri doğrultusunda yapılmaktadır. Atatürk geleceğin makam sahibi olacakların çocuklar olduğunu göstermiştir.

Türk milletinin bütünlüğünü ve bağımsızlığını gösteren bayramlardan olması her yıl yurdumuzda 23 Nisan tarihinde tüm coşkuyla sevgiyle kutlanmaktadır. Yurt dışında temsilciliklerde, kurumlarda, okullarda etkinlikler olarak hatırlanıp kutlanır.

Atatürk ileriyi görüşlü özelliği olan birisi olması ile çocukların geleceğin ülkenin sahipleri olduklarını biliyordu. Milli bayramlarımızdan birisi olarak ilan ettikten sonra her yıl düzenli olarak kutlamalara katılmıştır. Türk devletinin devamını sağlayacak olan çocuklardır.

23 nisan

23 nisan

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir