Menu

40 Bin Öğretmen Ataması ve Kontenjanları 2014

Ağustos Ayı Öğretmen Atamaları, 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak atama bekleyen kişiler için önemli bir dönem olmaktadır. 2014 Ağustos ayında gerçekleştirilecek tarih belirlenmiştir.

Öğretmen ataması için 40 bin kişilik kadro TBMM başkanlığına tasarı halinde sunuldu. Öğretmen kadrosunun tamlanarak yasa tasarımı da kabul edilirse MEB tarafından gerekli atamalar Ağustos ayında gerçekleştirilecektir. Bu tasarımın kararname MEB tarafından geçmektedir.

Tasarım kapsamında 2014 yılının Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında 35 bin öğretmen unvanlı olarak kadro atamaları olacaktır. Tasarıda 2014 senesinin 31 Aralık ayının son zamanına kadar yapılacaktır.

Tasarım gerekçeleri altı çizimleri
Son yıllarda yapılan 60 bin öğretmen ataması ile birlikte mevcut boş öğretmen kadrosunun tamamlanması için 6 bin 110 adet yer olduğu belirtilmiştir. Boş kadroların tamamlanması için ileriki zamanlar boşta olan öğretmenler tarafından doldurulacaktır.

Ağustos ayında yapılacak olan 40 bin öğretmen ataması ileriki zamanlarda boş kadroların doldurulması planlanıyor. Yeteri kadar boş kadronun belirtilmesi ile birlikte 2014 yılında öğretmen atamaları gerçekleştirilecek. Hizmet sınıflarında 36 binlik kadroya ihtiyaç duyulmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir