Menu

5 Bin Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman 2015

İşsiz üniversiteli gençler için yeni iş imkanı daha ortaya çıktı. Adalet bakanlığı bünyesinde görev alarak zabıt katipliği yapabilirler. Bakanlıktan gelen açıklamada Aralık ayının sonuna doğru verilecek ilanla 5 bin kişiye iş imkanı tanınacak. Adalet alanında savcı ve hakim sayısının artması işlerin hızlı şekilde işlemesi adına zabıt katipliğine olan ihtiyaç vurgulandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ TBMM konuşmasında yaptığı açıklamada 5 bin zabıt katibi alınacağı müjdesini verince herkesi sevindirdi. İşsiz olan üniversite mezunları için haber umut oldu.

Adalet saraylarında hizmetlerde memnuniyet 2003 yılında 45.7 olduğunu, 2014 yılında 52.8’e yükseldiği belirtildi. Hedefin daha yüksek olduğu belirtilerek adalet işlerinin daha hızlı sağlanması adına yeni memur alımlarının olacağı duyuruldu. Yeni hakim ve savcıların yetişmesi için ellerinden gelenleri yapacaklarını belirtmişlerdir.

Ceza evindeki tutuklu sayısına dikkat çeken Bakan Bekir Bozdağ bu sayının önemli bir kısmının halen davasın sürdüğünü belirtmiştir. 22 bin 551 kişi tutuklu olduğu biliniyor. Adalet alanında yapılacak yenilikler sayesinde davaların hızlı şekilde sonlandırılması beklenmektedir. Yeni kanunlar sayesinde yapılacak olan memur alımları sayesinde davaların görüşmesi hızlanacaktır.

Müjdeli haberi unutmadan Aralık ayı içerisinde verilecek ilanla birlikte 5 bin zabıt katibi alımı yapılacaktır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir