Menu

Ablaya Güzel Sözler

Ablalarımız için söylenmiş en güzel ve içten sözlerden oluşan sayfa hazırladık. Kardeş dediğin ablasını sevmeli, canı gibi görüp onun gözünden akacak tek bir yaş damlası için dünyayı yakmalıdır. Ablamıza sevgimizi asla azaltmamalıyız.

Ablacım sen dünyanın en güzel insanısın, dünyanın yedi harikası var demişler ya işte onu yanlış söylemişler. Sen dünyanın sekizinci harikasısın.

Dünya üzerindeki en zor sanat bence kardeşliktir. Senin gibi ablacım kardeşiyle bütün gün ilgilenip, kendisinden fedakarlık edip bana emek verdiğindendir.

Senin gibi bir ablam olduğu için çok şanslıyım. Kendimi dünyanın en mutlu insanı gibi hissediyorum. Dilerim seninle bir ömür birlikte oluruz.

Hatalar yaparken bana doğru yolu gösteren, yanlışlarımı düzeltensin. Bazen seni kırdığımı, yorduğumu hatta ağlattığımı dahi biliyorum. Bunların hepsi benim hatam ablacım. Hiç birini yapmamam gerekirken bunları yaparak hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ablacım.

Senin o kocaman ve güzel yüreğinden öpüyorum. Merhametli ve sevgi dolusun ablam. Seni tanımak bana huzur verdiği gibi mutluluk getirmektedir. O koskocaman yüreğini hissedince bütün endişelerden kurtularak kendimi mutlu hissediyorum.

Hatırlar mısın küçükken evde bir şey kırıldığında annem bana kızmasın diye suçu üstlenirdin. Senin ne kadar vefakar ve kardeşini candan seven abla olduğunu asla unutamam. Sen bana korumayı ve kollamayı öğrettin. Senin kanatların altında kendimi çok huzurlu hissediyorum.

Senin gibi güzel ve tatlı bir abla için bir söz yazmak istedim. Seni ne kadar ifade eder bilmem ama “sen dünyanın en sevimli, kardeşinin bir tanesi en tatlı ablasısın”.

Annem babamı severdi sende beni yavrun olarak görürdün. Bir şeyim eksik olduğunda kıyamaz bana kendi eşyalarından verirdin. Senin merhametin anne merhameti gibiydi ablacım.

Beni sevmekten, benimle ilgilenmekten kendi çocuklarına sevgi veremedin. Biliyordun bende senin bir yavrun sayılacağımı.

5 Yorum
  1. nurcan 23 Ocak 2014 / Cevapla
  2. HURİYENUR 15 Şubat 2014 / Cevapla
  3. ceren 5 Temmuz 2014 / Cevapla
    • EskiSohbet 9 Temmuz 2014 / Cevapla
  4. Kadir 7 Şubat 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.