Menu

Acil Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır

Acil Pasaport Başvurusu Yapma, İnternet Üzerinden Pasaport Başvurusu yaparak vatandaşların hızlı bir şekilde evinden pasaport sahibi olmaları mümkündür.

Hızlı bir şekilde pasaport almanız artık mümkün olmaktadır. Oluşturulan çağrı merkezleri ile iletişime geçtikleri takdirde tez vakitte pasaportunuzu alabilirsiniz. İhtiyaçları acil olanlar için başvurularını ilk önce http://www.epasaport.gov.tr adresine giriş yaparak gerekli alanları doğru şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Randevu alınması ile birlikte kendilerine yakın olan emniyet müdürlüğüne giderek acil başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Emniyet Müdürlüğü Pasaport işlemleri için acil olarak almak isteyen kişilere resmi sitelerinden yaptığı duyuru ile birlikte gerekli hattın numarasını vermiştir.

Açıklama “Pasaporta acil ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yönelik ’0 312 462 91 46 – 0 312 462 91 47′ numaralı telefon numaralarının olduğu çağrı merkezi oluşturulmuştur.” ifadesine ile belirtilmiştir.

Pasaport ihtiyacı olan vatandaşların çağrı merkezlerine ulaştıklarında uzman kişiler tarafından karşılanarak pasaport almak için adımla ilerlemektedirler. Tez vakitte işlemlerin tamamlanması ortalam 1 hafta içersinde elinizde olması düşünülmektedir.

pasaport

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir