Menu

Adam Ol Baban Gibi Eşek Olma Atasözünün Anlamı

Adam Ol Baban Gibi Eşek Olma Kompozisyon, Adam Ol Baban Gibi Eşek Olma Anlamı

Baba ve oğul arasında geçen diyalog ve ders alınması gereken sözlerden olmuştur. Günümüzde çok kez dile getirilip babadan oğluna verilen en güzel nasihat. Büyüklerimiz babalarımız eğitim öğretimden uzak durarak çalışmadıkları gibi bugün amelelik ve zor işlerde çalışmaktadır. Sanayi ve fabrikalarda normal işçi statüsünde çalışmalarından dolayı etkilenirler.

Adam ol baban gibi eşek olma atasözünün anlamına bakınca çalışın eğitim ve öğretim önemli olup ilerleyen zamanlarda değerini tam anlamıyla anlamış olacaksınız. Çalışmayan insan amele ve işçi olurken çalışanlar yüksek mevkilere gelerek doktor, hemşire, mühendis, mimar, öğretmen gibi önemli yerlere gelerek hayatlarını rahat şekilde sürdürebilirler.

Babanızın gittiği yoldan gidilmemeli bir babanın verebileceği en güzel nasihat olmaktadır. Babanız bildiklerinden dolayı size yol gösterir geleceğiniz onun için önemli olup ilerleyen zamanlarda sefalet çekmenizi istemez. Size söylediği sözü kendinize hedef olarak belirleyin ve eğitiminizi tamamlayarak meslek sahibi olun. Yapılmadığı takdirde işsiz ve bir tabir vardır kaldırım mühendisi olursunuz.

atasözü

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.