Menu

Adıma Sahte Facebook Hesabı Açılmış

Sahte Facebook Hesabı, Adıma Facebook Hesabı Açılmış

Facebook kullanıcılarının sorunlarından biriside adlarına açılan sahte hesaplar olmaktadır. Kişilerin itibarlarını ve sosyal statüsünü tehdit ettiklerinden dolayı adınıza açılmış hesapları kontrol etmeniz gerekmektedir. Sizi tanıyan birisi yada tanımayan aynı isimle ve sizin fotoğraflarınızı kullanarak hesap açıyorsa o zaman dikkatli olunması gerekmektedir.

Ahlaki ve doğru olmayan durumlardan dolayı facebook yönetimi bu sorunu çözebilmek için “bu kişi birini taklit ediyor” şikayet butonunu getirerek kullanıcıların taklit edenleri uzaklaştırmaya çalışıyor.

Sizin böyle bir durum karşısında facebook yetkililerini bu durumdan haberdar etmeniz gerekiyor. Sizi taklit eden kişinin zaman tüneline girerek şikayet et butonuna tıklayınız. Açılacak olan şikayet kutusunda “bu kişi birini taklit ediyor” seçeneğini işaretledikten sonra size kimi taklit ettiğini soracaktır buradan “beni” olanı işaretleyip devam ediyoruz. İhbarınız doğruysa eğer Facebook kısa süre içerisinde size dönerek sahte kişinin hesabının kapatılmasını sağlıyor.

facebook şikayet etme

facebook şikayet etme

2 Yorum
  1. Sude_de_55 17 Temmuz 2016 / Cevapla
  2. cigdem 21 Eylül 2016 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.