Menu

Ağaç Yaş İken Eğilir Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Ağaç Yaş İken Eğilir Atasözünün Anlamı, Ağaç Yaş İken Eğilir Kompozisyon

Hayatımızda sıklıkla bazı konulara değinmek için kullandığımız atasözlerimizden biriside “Ağaç Yaş İken Eğilir” olmaktadır. Anlam olarak insanlar gençlik çağında yaptıkları neyse öyle devam ederler yaşlılık çağında bazı durumlar düzeltilemez.

Ağaç nasıl yetiştirilirse ilerleyen zamanlarda o şekilde kalır öyle devam eder. Henüz fidan zamanında iyi bakarsanız ilgilenir gerekli ihtiyaçlarını karşıladığınızda büyüdüğü zaman sizlerin karşısına ihtişamlı bir ağaç olarak çıkar. İnsana benzetilir nasıl otururken eğik oturursak o zaman kemiklerimiz henüz tazeyken eğilmeye başlar.

Genç iken yaptıklarımız büyüdükten sonra o şekilde kalır değişikler yapılmaz o şekilde bir yaşama devam ederiz. Gençlik zamanları olan 20li yaşlarımızın karşılığını gelecek ömrümüzün devamında alacağız herkes kendi kaderini kendi belirler.

İnsanların hayalleri olur onları genç yaşta başlarsalar ulaşırlar o şekilde devam eder. Geç yaşta yapacağınız hiç bir şeyin meyvesini alamazsınız o yüzden genç iken yaptıklarınız sizi gösterir.

ağaç yaş iken eğilir

ağaç yaş iken eğilir

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir