Menu

Ağaç Yaşken Eğilir Kompozisyon

Ağaç Yaşken Eğilir, Ağaç Yaşken Eğilir Atasözünün Anlamı

Hayatımızın her alanında neredeyse kullanabileceğimiz atasözlerinden birisi olmuştur. Onunla ilgili söylediklerimiz ve düşüncelerimiz için önemli olur. Atasözümüzün anlamı büyük olup gençken ne olursak öyle oluruz gelecekte aynı şekilde kalırız.

Ağaç Yaşken Eğilir

İnsanlar bir şeyleri öğrenebilir kendilerini geliştirebilir. İleriye baktığımız zaman düşüncelerimize yön verip şekillendirmemiz için bunları küçük yaşlarda öğrendiğimizi görüyoruz. Okula giderken dahi genç yaşımızda gitmemizin nedeni öğrenime açık olmamızdır. Bu yüzden okul zorunlu hale gelmiştir.

Henüz küçük yaştayken öğrenebileceklerimizi öğreniriz aklımız başka şeylerle dolu olmaz. Gelişim sağlandıkça insanlar için öğrenim daha zorlaşır öyle devam ederler. Bir fidanı eğebilirsiniz ama büyüyüp çınar ağacı gibi görkemli olduğu zaman onu eğemezsiniz buradan anlatmak istediklerini az çok anlamış olmalısınız.

Yetişkin birisinin bir şeyler öğrenmesi haylice güç olur ama genç birisini getirdiğiniz zaman kolaylıkla öğrenebilir. Öğrenime en açık olunduğu bir yaş varsa oda gençlik olmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.