Menu

Ağlamak Çiçek Hastalık Yıldız Gaga İle İlgili Öykü

Ağlamak, Çiçek, Hastalık, Yıldız, Gaga Kelimelerini Kullanarak Öyküler

Sizlere temel olarak biraz trajediyi ve hüzünlü bir öykü oluşturacağız. Ünlü isimlerin kendilerini tarif etmek için kendilerini anlatan kelimelere yer vererek bir öykü yazarlar.

Zeynep bir gün okula giderken ne görsün yolun kenarında üstü dikenlerle örtülmüş çiçeklerdi. Birden bire etrafında kuşları gördü gagaları ile birlikte çiçekleri koparmaya çalışıyordu. Sinirlenerek o an eline taşı atarak onları uzaklaştırmak istemişti.

Kuşu yaralaması ile birlikte acıyarak eve götürdü annesine hastalığının ne olduğunu sordu. Kanadını çırpamayan kuşu gören annesi üzülerek kanadı kırılmış dedi. Onu bir müddet evde beslemek istediler bu durumdan çok üzülen Zeynep ağlamaktan beter olarak gözleri kıpkırmızı olmuştur.

Zor bir gün geçiren Zeynep artık dayanamıyordu akşam olmuştu uyku zamanı geldi kuşun yemini ve suyunu verdikten sonra yatağına yatıp yıldızları seyrediyordu. Yıldızın kayması ile birlikte hemen bir dilek tuttu yaptıklarından çok pişman olduğunu ve kuşun iyileşmesini diledi. Ertesi gün uyandığında kuş evin içersinde uçuyordu mutluluktan gözleri yaşardı hemen annesine seslenerek durumu anlattı. Zeynep bundan sonra hiçbir zaman kuşlara taş atmadı.

ağlamak

ağlamak

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir