Menu

Akacak Kan Damarda Durmaz Hikayesi

Ahmet köyün genç delikanlılardandır, kanı deli aktığı gibi kavga gürültü neredeyse orada olur. Köyün adeta kabadayısı gibi gençlerin örnek aldığı insanlardandır. Görenlerin korktuğu, köyün belalısı olduğunu düşündüğü isimdir. Gün gelir devran döner kavgalara katılır birbirlerine girerler. Bir çok kavgada yaralanmadan ayrılmasına rağmen amansız kavgalara katıldığı da olur.

Kanı deli aktığı gibi uslu durmadığından her kavgaya girermiş. Onun katılmadığı kavga olmadığı halde komşu köyün gençleri ile kavgaya tutuşur. Beklediğinden çok kişi olması Ahmet’in dayak yiyerek elinin yüzünün kaç içinde kalmasına sebep olmuştur. İnsanlar rahat durmadıkları zaman başına gelebilecek beladan kurtulamazlar.

Atalarımızda akacak kan damarda durmaz hikayesinde başına gelebilecekler konusunda söylemişlerdir. İnsanın başına gelebilecek her türlü olayda insan kendisini tanır. Kavgacı ve olaylara karışan birisinin başından musibet eksik olmaz. Başına geleceği varsa gelir ve yaşanır. Başımıza gelecek bir şey varsa o olur, kanımızın akacağı varsa akacaktır. Kaza bela olacağı varsa önüne geçilmeyeceğini kaderden olduğunu vurgulamak için ifade etmişlerdir.

4 Yorum
  1. gizli 9 Ocak 2017 / Cevapla
  2. ziyaretçi 16 Mart 2017 / Cevapla
  3. gizli 16 Mart 2017 / Cevapla
  4. ziyaretçi 10 Nisan 2017 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.