Menu

Akvaryum Suyu Nasıl Değiştirilir

Akvaryum Suyu Nasıl Değiştirilmeli, Akvaryum Su Değiştirmesi

Evinde akvaryumu olanlar için belirli zamanlarla birlikte sahip oldukları akvaryumları değiştirmesi gereklidir. Periyodik olarak ayda bir olarak temizlenmesi gereklidir. Su değişikliği en az %30 oranında olması gereklidir. Suyun üstünden alınan suyun temizlenmesi önemli olmaz. Akvaryum su temizlenmesi sayesinde balıklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Akvaryum suyu çok kirliyse balıkları bir kepçe sayesinde temiz kap içersinde muhafaza ediniz. Akvaryum suyunu büyük oranla suyunu alıp suyun temizlenmesini sağlarsınız. Balıklar için suyun tamamen değiştirilmesi balıklar etkilenecektir. Ortamın değişmesinden dolayı balıklarda hastalık görülebilir ve ölebilirler.

Akvaryumlar için dip süpürgeleri var manuel yada otomatik şekilde suyu çekerek dışarıya boşaltıyor. İsteyenler için kova yardımı ile suyun bir kısmını boşaltarak yapmaları mümkündür.

Akvaryum boyutunuza göre balık besleyebilirsiniz buna uymanız balıkların daha uzun bir şekilde yaşamasına imkan sağlar. örneğin sahip olduğunuz 40 litrelik bir akvaryum içersinde 2 tane balık beslenmesi uygundur. Her balık için 20 litrelik su olması rahat bir şekilde yaşamalarına imkan sağlar.

akvaryumlar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir