Alerjiden Korunma Yolları

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte alerjisi olan kişiler kendilerine çok daha dikkat etmeleri gerekiyor. Doktorlar arasında alerji mevsimi olarak kabul edilen bahar aylarında korunmak için çeşitli tedbirler alarak kendinizin korumalığını yapabilirsiniz.

İlkbaharın gelmesi ile alerjileri tetikleyen polen ve bakterileri daha çok etkili olmaya başlıyor. Bahar aylarında alerjisi olan kişiler dikkatli olup korunmak için kendilerince çeşitli önlemler alabilirler. Aldıkları önlemler sayesinde hastalıklardan korunarak uzaklaşmış olacaklardır. Alacağınız önlemler alerjiye karşı bir miktar önleyici olabilirsiniz.

Alerjiye karşı alınacak önlemler;
Bahar aylarının gelmesi ile birlikte klimaların temizliğinin yapılması gerekmektedir. Klimaların içinde bakteri ve toz birikmesi sizi alerji yapabilir.

Dışarıdan eve geldiğiniz zaman gün içinde toz ve bakteriler hep üzerinize yapışacaktır. Üstünüzü değiştirmeniz bunlardan uzaklaşmanızı sağlayarak alerjiniz varsa uzaklaşmasını sağlar. İmkanınız varsa dışarıdan eve geldiğinizde ılık bir duş alarak vücudunuzun temizliğini yaparak bakterilerden arının.

Limon ve portakal tüketimi sizi alerjiye karşı koruyacaktır. Sevmiyorsanız suyunu sıkıp içebilir veya limonata yapabilirsiniz. Bol su tüketimine de destek olmuş olursunuz.

Evinizi gün içinde birkaç kez havalandırın. Havadaki polenlerden arındırılmış olacaktır.

Buhar soluma sistemi sayesinde nefesinizi açabilirsiniz. Odanızdaki nem oranı %40 olmasına özen gösterin. Ortalama sıcaklığı 22°C olmalıdır.

Sigara kullanan kişiler zamanla bundan uzaklaşması gerekmektedir. Sağlığınızı desteklediği gibi sizi koruyacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here