Alerjinin Belirtileri Nelerdir

Alerji durduk yere hiç yoktan ortaya çıkabilir. Belirtileri şiddetli olup kendisini gösterir. Herhangi bir şeye alerjiniz olabilir bunun kendiniz test ederek öğrenebilir yada hastaneye giderek test yaptırabilirsiniz. Her insanın bazı şeylere alerjisi olup bunları tükettikleri zaman size dokunabilir. Belirtileri bugüne kadar görülmese dahi daha sonar görülebilir. Yaşadığınız yere, havanın sıcaklığına göre değişerek sizi etkileyebilir.

Hava kaynaklı alerjiler; Polen, kalıplar, toz akarları, hayvan tüyü ve çeşitli kimyasallar alerji yapabilir. Genelde kişilerde 20 yaşında zirveye ulaşırken 40-60 yaşları arasında alerji kaybolur.

Hava kaynaklı alerjilerin belirtileri;
Hapşırma
Burun kaşıntısı
Burun tıkanıklığı
Öksürük
Gözde kızarma, yanma

Gıda alerjileri; Sindirim sisteminde bulantı, kusma, ağrı, ishal, nezle, astım, ödem, deride kızarıklık, kabarma, kaşıntı, ütiker, egzama, anjioödem gibi sorunlara sebep olmaktadır.

Böcek alerjileri; Böcek tarafından sokulduğunuz zaman göreceğiniz tepkilerden oluşur. Genellikle çocuklarda görülmektedir.

Böcek kaynaklı alerjilerin belirtileri;
Boğazda şişkinlik
Nefes almakta zorluk
Mide bulantısı
İshal
Anafilaktik şok
Vücudu kaplayan ürtiker

Vücudunuzda sinek ısırığına benzer kabarcıklar çıkmaya başladıysa, kaşıntı yapıyorsa eğer alerjik bir durumdur. Hastaneye giderek alerji testi yaptırmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here