Menu

Alim Unutmuş Kalem Unutmamış Kompozisyon

Alim Unutmuş Kalem Unutmamış Anlamı, Alim Unutmuş Kalem Unutmamış İle İlgili Yazı

Binlerce yıl öncesinde yaşayanlar yazıyı kullanarak bazı bilgileri kaydetmiştir. Bunlara şahit olanlar aradan zamanın geçmesi ile birlikte unutanlarda olmuş gelecek nesillere aktarılması da yapılmamıştır. Bilgiler yüzyıllar içersinde unutularak artık hatırlanamaz hale gelmiş olur. Gelecek nesillere aktarılması için yazı kullanılarak taşınması sağlanmıştır.

İnsanlar bilgileri kayıt altına alarak kendisinden sonraki nesillere aktarması sağlanabilir. Söylediklerinin kayıt haline alınması veya yazıyı kullanarak yapmaları önemli olur. Yazılı olarak saklanan bilgiler kaybolmayacağı gibi çoğaltılarak herkese dağıtılabilir. Bazen sözler ağızdan ağza dolaşarak alimlere ulaşsa dahi ömürleri fazla uzun olmayarak beraberlerinde bilgilerde ölür. Yazılar binlerce yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmıştır.

Alim bilgiler bir süreç sonra unutulur öyle geçilir. Aklımıza gelenlerin kağıda dökülmesi sonucunda binlerce yıl sonrasına kadar taşınılabilir. Bu sayede insanlar gelecek nesillere taşımış olacaktır. Değerli önemli bilgilerimizi her zaman kayıt altına alalım aklımızda ne kadar olsa dahi zaman içersinde bunları unuturuz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.