Menu

Alkol, Sigara ve Uyuşturucu Maddelerin Sinir Sistemine Etkileri

Alkol, Sigara ve Uyuşturucunun Sinir Sistemine Etkisi her insanın bu konuda dikkat ederek özen göstermesi gerekmektedir. Vücudumuza giren her madde zararla sonuçlanabilir.

Kullanılan maddelerin zararları sadece bize olmadığı gibi sinir sistemimizi dahi etkilemektedir. Zarar veren maddelerin başında alkol, sigara, uyuşturucu gibi bağımlılık yapanlar gelmektedir. Vücudumuz sinirsel sistem olduğundan dolayı yiyeceğimiz besinler doğrudan etkilemektedir. Güçlenerek his kuvvetimizi arttırdığı gibi yaşlılık ve besin yetersizliğinden dolayı ise zayıflamasına neden olmaktadır.

Beyine etki yaptıkları gibi zaman içersinde beyincik görevini yeteri bir şekilde yapamayarak vücutta his kaybına neden olur. Alkol gibi zararlı maddeler kana karışarak beyine etki etmektedir. Hareketlerde bozukluklar görülür. Bunlar zaman içersinde güçsüzlük ve felce bağlı çift görmeler dahi neden olabilir. İleri derecede kullanım ile birlikte bellek kaybı dahi yaşanabilir. Kişilerin iletişiminde bozukluklar ile birlikte konuşma şekillerinde hatalar meydana gelebilir. Bağımlılık yapan maddeler insanların hislerine kayba neden olmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.