Menu

Android Telefonlar Nasıl Şarj Edilmeli

Akıllı Telefonlar Nasıl Şarj Edilir, Android Telefonların Şarj Edilmesi doğru şekilde yapacağınız şarj ile birlikte batarya ömrü uzayacaktır.

Akıllı telefon kullanıcıları her parçası için büyük miktarda para harcamaktadır. Doğru şekilde şarj edilerek kullanım süresi artmış olacağı gibi bataryasını korumuş olacaksınız. Hassas telefonlardan dolayı doğru şekilde şarj edilmesi gerekmektedir. İlk aldığınızda orijinal bataryası olacağından dolayı diğer alışverişleriniz bu kadar kaliteli olmayabilir. Zamanla alışacağınız cihazlar olmaktadır.

Android telefonlarda lityum-ion pilleri kullanılmaktadır. Şarj etmek için farklı durumlar ortaya çıkabilir. Ne kadar doldurulması konusunda herkes farklı yorumlarda bulunur %40 %80 %100 gibi rakamlarla ifade edilir.

Batarya kullanımı ile birlikte şişmeler olacağında dolayı şarj doğru şekilde kullanılması gereklidir. Bataryanız %10-%20 gibi bir ifadeyi gösterdiği zaman şarja takabilirsiniz. Gece şarja bırakmak bataryanıza zarar verdiği gibi şişmelere neden olabilir. Bataryanızın ömrü kısalacağından dolayı dolduğu zaman şarjdan çıkartılması gereklidir.

batarya

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir