Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellenmesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

İnternet açısından bakıldığı zaman koto sınırı yaşayan ya da internet paketi kısıtlı olan kullanıcıların zaman zaman karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri de Android işletim sistemine sahip cihazların uygulamaları otomatik olarak güncellemesinden kaynaklanıyor. Otomatik olarak yenilenen uygulamaların yeni sürümlerini cihaza yüklemeye çalışan cihaz, hem pil ömründen hem de internet paketinden yiyor. Android’de uygulamaların otomatik olarak güncellemesini istemeyen kullanıcılar ise bu özelliği devre dışı bırakması gerekiyor.

Otomatik Güncellemeyi Kapatın

Android işletim sisteminde uygulamaların otomatik olarak güncellemesini kapatmak için çok kısa ve kolay bir işlem gerekiyor. Yapılacak ilk işlem önce cihazın ayarlar kısmından cihaz hakkında yazılı olan seçeneğe tıklayarak, otomatik güncelleştirme seçeneğini kaldırmaktan geçiyor. Otomatik güncelleştir seçeneğinin hemen yanında bulunan tik işareti kaldırdıktan sonra Wİ-Fİ hizmeti ile güncelle seçeneğinin işaretli olması yeterlidir. Bu işlem tamamen güncelleme işlemini açmak veya kapatmakla ilgilidir.

Android cihazların marketi Google Play Store’dır. Bu market üzerinden istenildiği takdirde uygulama güncellemeleri yapılabilmekte ve otomatik güncelleştirmelere de izin verilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here