Menu

Anne Sütünü Arttıran Besinler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler, Anne Sütünü Hangi Yiyecekler Arttırır doğum sonrasın annelerin yaşadığı problemlerden biriside süt miktarının az olması olmuştur.

Hamilelik dönemi ile birlikte annelerde süt birikimi başlar bebeklerin doğumu ile birlikte beslenmelerine başlanmaktadır. Anne sütleri hamilelik döneminde yeterince birikmediğinden dolayı bazen kesilme veya azalma görülebilir.

Anne sütünü arttırmak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüketeceğiniz yiyecekler ise maydanoz, anason, rezene, ısırgan, tarçın, nane, fesleğen, çemen otu gibi bitkiler son derece iyi gelmektedir. Salata veya çay yaparak tüketebilirsiniz.

Süt bezleri uyarılması gerekebilir bazı noktalarda bunun içinde karın ve göğüs bölgeleri masaj yapılması gereklidir. Kan dolaşımının uyarılmasından dolayı düzenli olarak süt üretimi gerçekleşmektedir. Gün içersinde ideal masaj sayısı 2-3 olup süresi ise 1-2 dakika boyunca devam etmesi gerekmektedir.

Süt üretiminin başında ise sarımsak gelmektedir. İştah açtığı gibi antibiyotik etkisi sayesinde bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirecek ve tüketimini arttıracaktır.

anne sütü

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir