Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Saç ve cilt bakımında özellikle kullanılan kozmetik ürünü olmaktadır. Argan yağının etkisi diğer bitkisel yağlara göre daha önemlidir. Argan yağının bulunması daha zor olduğu gibi şifasından faydalanan kişilerden olmanız pek mümkün olmayabiliyor. Yağın kullanımı basit ve doğal malzemelerden yapılacak maskelerin kullanımı sayesinde cildiniz canlanarak temizlenebilir. Hücrelerinizin yenilenmesini sağladığı gibi karışıklıkların giderilmesinde de etki yaratır. Koruyucu özelliğinin olmasından hassas ciltlerin özellikle kullanarak vücut bakımı sağlıklı şekilde yapılabilir.

Aryan yağı maskesi
1 yemek kaşığı bal
4 damla argan yağı
3 çay kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı limon suyu

Malzemeleri karıştırdıktan sonra vücudunuza sürerek uygulayınız. Maske olarak 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizliğinizi yapabilirsiniz. Haftada bir kez olmak üzere cildinizi temizlemek için uygulayabilirsiniz.

Çatlaklar için argan yağı
Hamilelik döneminde özellikle sıkça karşılaşabileceğiniz durumlardan olmaktadır. Belirli bölgelerinize argan yağını sürerek cildinizin korumasını yapabilirsiniz. Aryan yağı ile cildinizdeki çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Argan yağı ile saç bakımı
Zeytinyağı ve argan yağını karıştırdıktan sonra saçlarınızın dibine uygulayınız. Sabah uyandığınızda saçlarınızı temizleyiniz. Haftada bir kez tekrarlanması durumunda saçlarınız gürleşecek, canlanacak ve kendisini toparlayacaktır.

Duş sonrası 3 damla argan yağını saçlarınızın ucuna yedirin. Saçlarınızın uçlarının kırılmasını önlediğiniz gibi korumuş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here