Menu

Arkadaş Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Doğru Arkadaş Nasıl Seçilir, Arkadaş Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arkadaş seçimi önemli olduğu gibi bize yeni alışkanlıklar kazandırdıkları gibi bunlar olumsuz yönde geri dönüş yapabilirler. Arkadaşlarımız hayatımızın her alanında bizimle birlikte olacaklarından dolayı etkilenebiliriz. Olumlu etkileyeler olur güzel alışkanlıklar sağlarız ama olumsuzlarda bize kötülükler getirir. Genelde kötü alışkanlıkların başlangıcı arkadaş ortamında olup onlara uyum sağlamak için yapılan hareketler sonucunda kendisini gösterir. Yaşam tarzlarına kanıp kendinizi kaptırmayın henüz yeni olduğunuzdan dolayı kolayca etkilenmeniz mümkündür.

Akıllı olmasına dikkat edin ondan faydalanarak bilgilerinden yola çıkıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Onun yaptıklarını ve düşünce tarzını öğrenmeniz gerekmektedir.

Güzel huylu olmasıyla size rahatlık ve ferahlık verecektir. Kötülüklerden uzak olduğu gibi hırsına sizi de kurban etmemiş olur. Kendinizi analiz ederek size faydası dokunacak kişileri arkadaş olarak yanınıza yaklaştırmalısınız.

Doğru dürüst birisi olup olmadığını test edin. Bu sayede yalancı birisiyse ileride size yalan söylemekten asla kaçınmayacak sizi sıkıntıya sokacağını bilmelisiniz. Onlar doğru olduğu sürece en güzel arkadaş olacaklardır.

arkadaşa güzel sözler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.