Menu

Ask fm Neden Kapatıldı Açılmıyor?

Ask Fm Neden Açılmıyor, Ask Fm Neden Kapatıldı kullanıcılar için zorlu dönemlerden birisi olmalı. Geçtiğimiz dönemlerde Twitter ve Youtube’nin kapanmasının ardından Ask fm engellenmiş olmaktadır. Soru sorma sitesi dünya çapında hizmet vermektedir.

Soru sorma sitesi olarak dünya çapında hizmet vermeye devam eden Ask.fm bugünlerde kullanıcıları için girişlerinde engelleme var. Genç yaştaki kullanıcılar birbirlerine sormak istediği soruları her defasında buradan sorarak eğlenceli zaman geçirmekteydiler. Bugünlerde Türkiye üzerinden girişler engellendi karar 2 Haziran 2014 gecesinde olmaktaydı.

Kullanıcılar tarafından bir çok soru sorulmakta. Merak eden kişiler artık girişlerin neden kapatıldığını soruyor. TİB tarafından 2 Haziran 2014 tarihinde girişler engellendi.

DNS’leri önceden değiştirmeyen kullanıcıların gördüğü mesaj;

Telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından 5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (ask.fm) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 02/06/2014 tarihi ve 490.05.01.2014.-101528 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

TİB tarafından yasaklanan site ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Bugünlerde video paylaşım sitesi olan Youtube için açılma kararı alınmıştı kısa süre içersinde girişlerde sağlanacaktır.

ask fm

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir