Menu

Askeri Liseye Nasıl Girilir

Askeri Lisede Okumak İstiyorum, Askeri Liseye Giriş Şartları eğitiminizi ve işiniz kahraman mehmetçiklerimizin yanında subay olarka yapmak istiyorsanız askeri liselere gidebilirsiniz.

Askeri liseler her gencin girmek istediği yerlerden birisidir. Dönem boyunca çalışarak komutan olma hayaline kapılırlar. Başarı çalışmak ve inanmak ile gelmektedir. Askeri listeye gitme kararı alan birisinin aşamalar ile yapması gerekenleri sizlere bildireceğiz.

Askeri liseye gitmek için ilk önce yazılı sınavlara girmeleri gerekmektedir. Başvuruları ile birlikte sınav harcı 45 TL olmaktadır ziraat bankasına ödemeleri yapılmalı. Sınav boyunca sizlere 100 soru test şeklinde yönetilecektir. Birbirinden ayrı olarak Matematik 25, Türkçe, 25, Sosyal 25, Fen 25 olarak dağılmıştır.

Sınav sonucuna göre alacağınız puanların değerlendirilmesi;
Kara 70-80
Kara ve Deniz 80-90
Kara Hava ve Deniz 90-10

Sınavın kazanmanız ile birlikte spor mülakatlarına dahil olacaksınız. Sizleri koşu, barfiks, mekik, uzun atlama, mekik gibi alanlardan teste tabi olacaksınız. Gerekli sağlık kontrollerinden geçerek herhangi bir sorununuz olmadığı zaman sözlü olarak soru cevaba katılacaksınız. Mülakatları başarı ile geçtiğiniz zaman sizlerde askeri liseye girmeye hak kazanmış olursunuz.

askeri lise

askeri lise

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir