Aslan Yattığı Yerden Belli Olur İle İlgili Kompozisyon

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Anlamı, Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Kompozisyon

Atalarımızın söylediği bir diğer sözlerden biriside “Aslan yattığı yerden belli olur” olmuştur bizlere anlatmak istedikleri ise yiğit efendi saygı değer birisi yattığı yerden belli olmaktadır. Temizliğin önemini vurgulamaktadırlar.

Temizlik insanların ihtiyacı olan en önemli değerlerden birisi olduğudur. Başarıya ulaşacak saygı değer bir insanın temizliği önemli olup özellikle ev hayatındaki düzeni göstermektedir. Görüşmelere veya bir yere giden birisi temizliği ile birlikte saygı görür statüsü yükselmektedir. Eviniz veya kendiniz temiz değilseniz o zaman sizlerin değeri onlar içinde küçük olur.

Atasözünde aslan bizleri ifade eder işinde başarılı önemli kişiler olduğumuzu. İnsanlar temizliği ile bilinir siz dağınık ve pis birisiyseniz o zaman toplum tarafından dışlanacak kişi olursunuz. Statünüzün önemi olmadığı gibi kendinizi dışarıda hissedeceksiniz.

Temizlik dikkat edilmediği zamanlarda hastalıkları da beraberinde getirerek sizleri risk altına alır. Güzel bir yaşama sahip olmak için sağlık onun içinde temizliğinize önem gösterebilirsiniz. İnsanların size değer vermesi önemsemesi için temizliğinize her daim özen gösterilmeli.

aslan yattığı yerden belli olur
aslan yattığı yerden belli olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here