Menu

Atatürk Haftası İle İlgili Yazılar

Atatürk Haftası Hakkında Yazı, Atatürk İle İlgili Kısa Yazı

Ülkemizin kaderini belirleyen ve esarette olduğu dönemlerden kurtaran Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin kaderi onun ellerindeydi görevini yapmıştı Türk ulusu için her şeyi hazırlamıştı sanki vadesi dolmuş gibi aramızdan ayrılıyordu 10 Kasım 1938’de hayata vefat ederek aramızdan ayrıldı.

Türk milleti aldığı haber ile birlikte yasa boğuldu gözyaşlarına hakim olamadılar. Atatürk’e olan sevgileri bugün olduğu gibi devam ediyordu. Atamızın yaşaması onlar için her şeydi. Onun için Türk milleti ulusuna o günden itibaren birlik beraberlik içersinde sahip çıkmıştır.

Atamızın her ölüm yılında sevgi ve saygıyla anılmaya devam ediliyor. Türk milleti gerektiğinde “mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” diyerek vatan savunmasını dile getirir. Bizlere yeni bir hayat özgürlük verdi bugün olmasaydı kendisi hepimiz başka bir dine ve ulusun egemenliği altında olacaktır. Kendimizi idare etmeyi gerektiğinde her şeyi yapabileceğimiz ibelirtmiştir. Atamızı bir kez daha buradan sevgi ve saygı ile anıyoruz bizler için yaptıklarının asla bedelini ödemeyiz. Hiç bir zaman ölmedin daima kalbimizde yaşıyorsun ATAM.

atatürk hakkında yazı

atatürk hakkında yazı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir