Menu

Atatürk ile İlgili Kompozisyon

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olduğu gibi ilk Cumhurbaşkanımız olmaktaydı. Siyasi ve askeri alanda başarısı ile birlikte yükselmemizi sağlamıştır. Türk tarihinin önemli isimlerden birisi olmaktadır. Türk ulusunun kurtulması için elinden gelen çabaları göstererek büyük fedakarlıklar etmiştir. Hayatı boyunca Türk milletini nasıl düşmanlardan kurtararak refah bir yaşam sağlayacağını düşünmüştür. Planları her zamankinden daha iyiydi zekiliği ile birlikte geleceği görebilen bir lider olmuştu.

Atatürk bugün sahip olduğumuz ülkeyi kendisine borçluyuz. Türk milletinin azmi ile birlikte düşman askerlerini ülkemizden çıkartarak yönetimin Cumhuriyet olmasına karar vermiştir. Türk ulusuna olan güveni onların özgür iradeleri olmaktaydı. Cumhuriyet ile birlikte kendilerinin yönetebileceği bir devlet kurmuştur.

Ülkemize olduğu gibi tüm dünya için önemli bir kişi olmaktaydı. Dünya liderleri kendisinin dünyaya gelen en iyi liderlerden birisi olduğunu ileri sürmüştür. Vefatı ile birlikte kendisi hakkında bir çok söz söylenerek kendisi sonsuzluğa uğurlanmıştır. Bize bıraktığı bu Cumhuriyeti koruyarak sahip çıkmamız gerektiğini bilmeliyiz.

mustafa kemal atatürk

mustafa kemal atatürk

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.