Menu

Atatürk’ün Kişisel Özellikleri Nelerdir

Atatürk kendi ve kişisel özellikleri ile gençlere ve Türk milletine örnek olmuştur. Gençliğe yol gösteren davranışları ile hareketleri ile aydınlık bir Türkiye’nin haritasını çıkartmıştır.

Atatürk cesur ve liderlik özelliği;
Atatürk lider olmak için sahip olduğu özellikler ile örnek olmuştur. Devlet ve ordu yönetiminde kendisini kanıtlamışbirisidir. Karar vermek kafi olmadığını bu kararları uygulanması gerektiğini belirtmiştir.

Atatürk zeki ve çalışkanlığı;
Atatürk çevresi ve ailesi tarafından daima çalışkanlığı ve zekiliği ile bilinmektedir. Dinlenme veya daha sonra çalışabileceklerini söylememiştir bıkkınlık isyanlık göstermemiştir.

Atatürk devrimcidir;
Devrimci olmak Atatürk için her zaman yenilikçi olmaktadır. Halkın duygularına isteklerine ses verip ona göre hareket etmektir.

Atatürk alçakgönüllülük;
Atatürk yapılan işleri hiç bir zaman kendisine mal etmemiştir, kendisinide övmeyi sevmeyen birisidir. Türk milletinin başarısı olduğunu devamlı söylemektedir.

Atatürk açık sölülüğü;
Atatürk sevdiklerini ve sevmediklerini hiç bir zaman saklamazdı sevmediklerini açık açık söylerdi.

Atatürk vatanseverdir;
Atatürk’ün vatanserverlik duygusu Türk milletine ve halkına örnek olmuştur. Her türlü fedakarlığıgöze almıştır ve üstün gelmiştir.

Atatürk barışseverdir;
Atatürk ömrü boyunca barıştan yana olmuştur, mecbur kalınmadıkca savaşlardan uzak kalmıştır.

Atatürk sevgisi;
Türk milletini çok severdi onların duygularına ve düşüncelerini bilirdi. Onlar gibi yaşardı ve onlara karşı olan sevgisi bir aile gibi olmuştur.

atatürk

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir