Menu

Babalar Günü Ne Zaman Tarihçesi

Babalar Günü Ne Zaman 2014, Babalar Gününün Tarihçesi İlk Babalar Günü küçük bir kız çocuğunun babasının yaptığı fedakarlıklar ile birlikte kabul edilmesi sağlanmasıdır. Haziran ayının 3. Pazar günün kabul edilmiştir.

Yıl içersinde bizler için manevi olarak değerleri biçilmeyen insanlar olan annelerimiz ve babalarımıza özel günler kabul edilmiştir. Ülkemizde babalar günü 16 Haziran 2014 tarihinde kutlanacaktır. Haziran ayının 3. Pazar günü her yıl kabul edilmektedir.

Babalar Gününün Tarihçesi
Amerika’da iç savaş gazisinin kızı Sonora Smart Dodd babaları içinde özel bir gün olmasını dilemekteydi. Dodd’un babası altı çocuğunu tek başına büyütmüş fedakar birisi olmaktaydı. Babasının doğum günü 5 Haziran olmaktaydı onun için bir şeyler yapmak istedi. O tarihten bugüne kadar çalışmalarına devam etmiştir babalar gününün kabul etmesini sağladı. Her Haziran ayının 3. Pazar günü olarak kabul edildi.

İlk olarak babalar günün 19 Haziran 1910 yılında kutlanmıştır. Dönemin ABD başkanı olan Calvin Coolidge kutlamaları beğenmiş resmi olarak babalar günü kabul etmiştir.

babalar günü ekart babalar günü

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir