Bacak Kalınlaştırma Egzersizleri

Zayıf ve güçsüz bacaklarınız varsa yapacağınız hareketler sayesinde güçlendirebilirsiniz. Estetik açıdan zayıf bacaklarda kemiklerin belli olması kişileri rahatsız etmektedir. Yapacakları ufak tefek hareketler doğrultusunda kendileri değiştirebilirler. Özellikle vücutlarını geliştirmek isteyenler güçlü ve sağlam bacaklara ulaşmak isterler. Görüntü bakımından güçlü ve güzel bacakların sırları kendilerinin yapacakları egzersizlerde saklıdır.

Bacak kalınlaştırma egzersizleri üst ve alt bacakları çalıştırır. Hareketler vücudun çeşitli alanlarını çalıştırdığından bacaklarınız eskisinden daha güçlü olur. Yapılacak egzersizler yağların erimesini sağlayarak selülitlerin oluşumunu da engelleyecektir.

Üst bacak kalınlaştırma egzersizleri
Elimize alacağımız 2 kg ağırlık, oturur pozisyona gireriz sonra tekrar doğrularak bacaklarımızın çalışmasını sağlayabiliriz.

Dizleri bükme ve yavaşça çömelme hareketlerimiz ile üst bacak kasılacaktır.

Baldırlarımızın paralel şekilde bükmeliyiz, belimizi bükmeden tekrar yapılmalıdır.

Hareket 3 kere set şekilde uygulanması bacaklarımızı kuvvetlendirir.

10 tekrar bir set olduğundan devamlı tekrar edilebilir.

Alt bacakları kalınlaştırma egzersizleri

Bir sandalye bulunuz, ayakta dümdüz durduktan sonra tutunarak eğiliniz, tekrardan ayağa kalkınız. Ardından bir balerin şeklinde ayaklarınızın ucunda durmaya çalışınız. Topuklarınız yere değmeyecek şekilde durmanız alt bacak baldırlarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Hareketi günde 3 set şeklinde uygulayarak 10 tekrar yapınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here