Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Havaların soğuması sonucunda birazda üşütüldüğü takdirde bademciklerin şişmesi kaçınılmaz oluyor. Sağlığımıza her ne kadar dikkat etsek dahi bir süre sonra boğazlarda ağrıların yaşanması oldukça normal gözle bakılıyor. Bademcik şişmesinde sıcak ve soğuk ürünlerden kaçınarak boğazımızı korumalıyız. Boğazımıza daha çok zarar verecek olan tütün ürünlerinden uzak durulması gerektiğidir.

Ada çayı; bademcikleri rahatlatarak nefes alıp vermenizi kolaylaştırır. İçinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde bademciklerinizi yumuşatarak ağrılardan korunabilirsiniz.

Su; bol su içmek vücudunuzun temizlenmesinde etki yaratacaktır. Sağlıklı bir kişi mutlaka su tüketimi arttırması gerekmektedir.

Sarımsak; doğal antibiyotik olması ile boğazlarınızdaki ağrıların geçmesini sağlar. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağladığı gibi iltihaplanmanın da önünü geçer.

Tuz; bademcikleriniz tuz ile temas ettiği zaman içinin boşalmasını sağlayarak ağrılarının geçmesini sağlamanız mümkündür. Özellikle boğazları yüzünden nefes alıp vermesi zorlaşan kişilere önermekteyiz.

Tuzlu su ile günde 1-2 defa gargara yapmanız ağzınızın temizlenmesini ve boğazınızın rahatlamasını sağlar.

Boğaz ağrısına iyi geldiği düşünülen doğal bitkiler kedi otu, şakayık, ada çayı, bal, servi kozalağı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here