Menu

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Çaylar

Son zamanlar kış aylarından ilkbahara doğru mevsim geçişleri olması hastalıklardan korumamız için bağışıklık sistemimizi zayıflatacaktır. Doğada bulunan bir çok çaydan faydalanarak bağışıklık sistemimizi güçlendirerek ilkbahar hastalıklara yakalanma olasılığımız daha yüksek olabiliyor.

Hastalığa iyi gelen bitki çayları şöyle;

Ihlamur çayının ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliriz, içersinde bulunan iltihap gidericisi ve ağrı kesici özelliği ile birlikte bağışıklık sistemini etkilemektedir. Öksürük ve soğuk algınlıkları için bilinen en iyi çaylardan birisidir.

Solunum yolu hastalıkları olan birisi için ekinezya çayının iyi geldiği biliniyor. Soğuk algınlığında sizlere iyi gelen bitki çaylarından birisidir özellikle üst solunum yolları hastalıklarında virüslere karşı savaşmaktadır.

Adaçayı ağız ve boğazlarda oluşacak iltihaplarına iyi geldiği biliniyor içilecek çay sizi rahatlatıp bir şeyler yemenizi sağlayacaktır.

Zencefil daha önce ağrı kesici olarak diş ağrılarında kullanıldığı gibi iltihaplanma ve ağrılarınız için çok iyi olacaktır.

bitki çayı

bitki çayı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir