Menu

Balık Nasıl Kızartılır

Balık Kızartma Nasıl Yapılır, Balık Kızartma Tarifi

Balık sezonunun açılması fiyatları haylice ucuzladı. Balık satışlarında büyük patlama olması sonucunda evde kendiniz balık pişirecekseniz eğer o zaman püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Balık kızartmak zor olmadığı gibi ilk defa pişiren birisi için uğraştırıcı olabilir. Hamsi, istavrit, alabalık, palamut gibi balıklar genelde kızarmak için oldukça uygundur. Kızartmalık olduğu gibi kısa sürede pişirilmesi sağlanabilir.

Gerekli malzemelerimiz tava, sıvı yağ, mısır unu veya normal un ve balıklarımız ile tamamlanabilir. Yağımızı tavamıza döktükten sonra kızmasını beklerken balıklarımızı un ile etrafını kaplıyoruz. Aldığı un ile birlikte hamsi ise daire olacak şekilde dizilir daha büyük balıklar palamut ve alabalık için yapmanız gereken sade hali ile koymanız. Balığınız pişip pişmediğini anlamak için yapılması gereken çatal ile üzerine bastırırsınız eğer bir tanesi piştiyse diğerleri de pişmiş olacaktır.

Balık kızartmasının yanına çoban salatası oldukça güzel gideceğinden dolayı içecek olarak kola tercih edebilirsiniz. Afiyet ile tüketeceğiniz balıklar oldukça lezzetli olur herkese afiyet olsun.

hamsi tava

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir