Menu

Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri tıp biliminde ve halk arasında balık yağı olarak adlandırılmaktadır. Balık yağından elde edilen kapsüller halinde satılmaktadır. Hayvansal yağ formunda hazırlanan ilaçlar eczanelerde satılıyor. Balık yağının kullanıma dair çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Metabolizmanın sağlıklı çalışarak balık yağı kullanımının kilo aldırmayacağı belirtilmektedir. Balık yağı içerisinde yağ asitleri ve antioksidan içererek her yaştan insanların kullanabileceği belirtiliyor. Balık yağının etkileri sayesinde küçük çocukların ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Vücudumuz balık yağına ihtiyaç duymaktadır. Doğal olarak balık yada eczanelerde satılan balık yağları sayesinde karşılaması gerekir. Metabolizma hızlandıran, iştah açan ve kilo aldırma etkileri vardır. Kişilerin kullanımlarda aşırıya kaçmayacak şekilde tüketmeleri gerekmektedir. Doktorun önereceği ilaçlar etkileşime girerek bünye de ters etki yaratabilir.

Balık yağı ürünleri halk arasında kilo aldırıcı olarakta bilinir. Normalde alınmayacak kilolar balık yağı tüketimi sayesinde vücut kısa zamanda kilo alır. Aşırıya kaçılmayacak şekilde tüketilmeli ve doktora danışılmalıdır. Vücutta şişkinliğe sebep olarak kilo alımına neden olur. Omega-3 barındıran balık yağlarının düzenli kullanılması bünyenin yağları enerjiye çevirmeyerek faydalanmasını sağlamaktadır.

Balık yağı zararlı mıdır?

Balık yağı kan sulandırıcı ilaçların yanı sıra aspirinle beraber kullanılmamalıdır. Yakın zamanda ameliyat olacak kişilere önerilmiyor.

Balık yağı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yazımızı okuduktan sonra eczanelerden özellikle balık yağı alacak kişilerin ilacın değerine bakarak cıva, kurşun gibi ağır metallerden arındırılmış olanları tercih etmeleri gerekir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.