Bankalardan Kasa Nasıl Kiralanır? Fiyatları Ne Kadardır?

Değerli eşyalarınızı saklamanın bir yolu da bankadan kasa kiralamaktır. Ücretleri bankadan bankaya göre değişen kasalara, istediğiniz tüm değerli eşyalarınızı koyabilirsiniz. Bu sistem yüksek güvenlikli olduğundan, çalıntı, kayıp gibi bir durumla karşılaşmanız neredeyse imkansızdır. Kasanın anahtarı yanlızca sizde bulunur. Kasalar için ayrı bir sistem ve alt yapı gerektiğinden her ilde, her şubede banka kasası bulunmamaktadır. Hangi banka ile kasanızı güvence altına almak istiyorsanız, şubesine giderek, kasaların bulunduğu şubeleri öğrenebilirsiniz.

Banka Kasası Kiralamanın Fiyatları Ne Kadardır?

Banka kasaları kiraları, yıllık olarak alınmaktadır. Bu kasalar için bankalar kendine göre fiyat uyguladığından, fiyatları bankadan bankaya değişmektedir. Kasaların fiyatları da, boylarına göre değişkenlik gösterir. Kasa kiralama bedelleri ülkemizde oldukça uygun olarak belirlenmiştir. Bankalar müşterisini bu konuda fazla zorlamamaktadırlar.

Ziraat bankası kasa fiyatları yıllık, 275- 440 TL arasında.
İş Bankası, kasa fiyatları için, yıllık 340- 550 TL arası fiyat belirlemiş.
Finansbank, yıllık 385- 495 TL arası fiyat uyguluyor.
Halbank ise, 1 aydan 1 yıla kadar farklı süre seçenekleri sunmaktadır. Aylık 50 TL yıllık ise, 200-300 TL arası bir fiyat belirlenmiş.
Robot Kasa Nedir?

Ülkemizde sadece İş Bankası tarafından sunulan bir hizmet olan robot kasa, en yüksek güvenlikli kiralık kasalardır. Bu kasaların özellikleri şöyledir:

Kasalara 7 gün 24 saat giriş yapabilmek mümkündür.
Kasaların, sadece müşterisi için belirlenmiş “ilk anahtar” olarak adlandırılan, kasaya anahtarı ilk defa müşterinin yerleştirdiği güvenlik sistemi bulunmaktadır.
Kasanın yanına müşteri yalnız gider.
Müşterinin geçtiği bölme, bir süre sonra buzlanır ve içerisi görünmez.
Kendi parmak iziniz veya belirlediğiniz bir şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
Kasalar otomatik olarak önünüze konur. Robot kasa adını buradan alır.
Fiyatları ise oldukça uygundur. Küçük kasa yıllık, 680 TL, orta boy kasa yıllık 800 TL, büyük boy kasa yıllık 1100 TL fiyatla kiralanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here