Menu

Barış İle İlgili Kompozisyon

Yazımızda sizler için barış konulu kompozisyon yazacağız. Barışın önemini ve dünyamız için neden gerekli olduğunu daha net şekilde anlamamızı sağlayacaktır.

Barış’ın hüküm sürdüğü bir dünyada insanların yaşam haklarına saygı duyulmuş olunur. İç ve dış işlerinde sağlam bir politika izleyen ülkelerde barışın hakim olduğu görülüyor. Bugün diktatörlük ile yönetilen ülkelerin devrik liderleri tek tek düşerek ülkelerinden ayrılmak zorunda kalıyorlar. Bağımsızlık kazanma uğruna halk ayaklanarak demokratik bir ülkenin varlığını görmek istemektedir.

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin refaha kavuşması için büyük bir mücadele içersine girmiştir. Türk milletinin hak ettiği huzur savaştan geçtiğinden dolayı askeri taktiklerini kullanarak zaferler kazanmıştır. Osmanlı devletinin varlığı sona ererek Türkiye Cumhuriyeti bölgede hakimiyet kazanmıştır. Dalgalanan ay yıldız yüzyıllar boyunca göklerde dalgalanmıştır.

Barış için ilişkilerin iyi olduğu gibi aç gözlü olunmaması gereklidir. İnsanlar başkalarının sahip olduklarını kıskanmaları ve istemelerinden dolayı olmuştur. Yaşamları için daha fazlasını istemelerinden dolayı bölgede barışın hakim olmasını zorlaştırmaktadır. İyi bir ilişkinin kurulması için sahip olduklarımız ile yetinmesini bilmeliyiz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir