Menu

Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Kompozisyon

Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Anlamı, Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Kompozisyon

İnsanların birlikte hareket etmeleri ile birlikte zor işlerinin üstesinden gelebilirler. İş yaparken iş birliği olması gerektiğini ifade etmektedir. Birisi tek başına bir iş yapacak olsa onun altından kalkamadığı olacaktır, bundan dolayı kişi çevresinden birisinden yardım alarak bunu yapabilir.

İnsanların işini yaparken dara düşerler bu durumdan kendilerini kurtarmak için yakınlarından ve çevresinden yardım isterler. Yardımlar ile birlikte tek başlarına yapamadıkları işi yapmış olacaklar. Çözüme ulaşmak için çoğu zaman yardım istemek ile sonuca ulaşırız. Tek başınıza çözemediğiniz elbet sorunlar olacaktır el elden üstündür asla unutmayın.

İhtiyacımız olduğu zaman insanlardan yardım istemekten asla çekinmeyin. Bugün siz yardım talebinde bulunursunuz yarın onlar böyle durumlarda söylenmiş meşhur atasözümü vardır “baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz” diyerek yardımlaşmanın önemine değinmektedir. Çevrenizde sizlerden yardım isteyenlere sessiz kalmayarak onlara el uzatın. Kimse her işini devamlı olarak kendisi yapamayacağından dolayı sizde muhtaç olabilirsiniz.

Yorumlar
  1. bora 6 Mayıs 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.